Praga Południe wyróżnia się na tle innych dzielnic niepowtarzalnym klimatem, m.in. dzięki zabytkowym kamienicom, urokliwym parkom czy różnorodnej ofercie kulturalnej. Wszyscy Ci, którzy poszukują zarówno upragnionego spokoju, jak i szerokiego dostępu do punktów rekreacyjno-rozrywkowych mogą odnaleźć tu wymarzone miejsce dla siebie. Jednym z nich jest zielony Gocław, gdzie powstaje nowe osiedle mieszkaniowe Haven House realizowane przez firmę Profbud. Oryginalne rozwiązania architektoniczne sprawią, że inwestycja wyróżni się na tle innych i tym samym wyznaczy kierunek dla nowopowstających nieruchomości.

Osiedle Haven House zlokalizowane jest przy ul. Pawlikowskiego, bezpośrednio na granicy Gocławia i Saskiej Kępy. – Zielona okolica, bliskość do centrum i szeroki dostęp do punktów usługowych sprawiły, że zdecydowaliśmy się na realizację nieruchomości właśnie w tej lokalizacji. Haven House ma być bezpieczną przystanią dla osób poszukujących równowagi pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Swoje wymarzone M z pewnością znajdą tu lud

zie ciekawi świata, koncentrujący się na nowych wyzwaniach, lubiący się wyróżniać. Mamy nadzieję, że niezwykły klimat tego miejsca skradnie serca przyszłych mieszkańców – komentuje Zofia Brodowicz, dyrektor handlowy firmy Profbud. W pobliżu inwestycji działa rozbudowana sieć transportu miejskiego. Autobusem czy tramwajem można tu dotrzeć niemal z każdego miejsca w stolicy. W celu jeszcze większego usprawnienia ruchu na terenie Gocławia do 2023 roku zostanie utworzona linia tramwajowa, zakładająca przebieg trasy wzdłuż ulicy Bora-Komorowskiego, pod Al. Tysiąclecia i wzdłuż Kanału Wystawowego, aż do Al. Waszyngtona. Bliskość Saskiej Kępy sprawia, że przyszli lokatorzy będą mieli dostęp nie tylko do wygodnej komunikacji, ale również różnorodnej i atrakcyjnej oferty handlowo-usługowej. W niedalekiej odległości od Haven House znajdują się sklepy osiedlowe, większe markety, apteki czy restauracje i kawiarnie. Okolica bogata jest również w wiele terenów zielonych i rekreacyjnych, które znajdą uznanie wśród zwolenników aktywnego wypoczynku. Spędzić miło czas z przyjaciółmi lub w gronie rodzinnym można w Hangarze 646, na Basenach Kora lub Pływalni Wodnik. Na spacer natomiast warto wybrać się do Parku nad Balatonem, który jest prawdziwym rajem dla najmłodszych, ze względu na zjawiskowy plac zabaw. Z kolei miłośnicy zakupów będą mogli skorzystać z pobliskiego Centrum Handlowego Promenada.

Nowa nieruchomość będzie posiadała zróżnicowaną wysokość – od siedmiu do dziewięciu kondygnacji. Fasada budynku wykonana z okładziny ceglanej z jednej strony nada charakter praskiej architektury, zaś z drugiej nawiąże do dziedzictwa warszawskiego modernizmu. Niższa część, dzięki swojej prostej formie będzie korespondowała bezpośrednio z sąsiadującą, pięciokondygnacyjną budowlą, wpisując się w krajobraz okolicy. Cechą charakterystyczną będą mocno zaakcentowane płyty balkonów – swoim rastrem wyraźnie zgeometryzują bryłę. Ten element pojawi się również w części cokołowej, która zostanie zaakcentowana jednorodną linią podziału. Pracownia OPA Architekci, odpowiadająca za projekt Haven House uwzględniła w nim oryginalne balkony z balustradami szklanymi lub stalowymi, będące dominującymi elementami powyżej linii cokołu. Płytka klinkierowa zastosowana jako podstawowy materiał wykończeniowy, w połączeniu z przełamaną bielą nada wyjątkowego charakteru całej inwestycji. Układ budynku zbliżony będzie kształtem do litery „U” – powstanie urokliwy zewnętrzny dziedziniec, sprzyjający sąsiedzkim spotkaniom wśród zieleni. Na terenie inwestycji zostanie utworzone również eleganckie patio, z niską roślinnością i drewnianymi ławkami.

Prace nad budową Haven House rozpoczęły się na początku kwietnia 2018 r. Łącznie pojawi się tutaj 114 mieszkań, o powierzchniach od 28 m2 do 150 m2, dzięki czemu każdy znajdzie idealny metraż dla siebie. Sprzyjać temu będzie także szeroki przekrój rozkładów lokali, od jedno- do pięciopokojowych. Wszystkie zostaną wyposażone w balkony, loggie, tarasy lub ogródki lokatorskie, dające możliwość odpoczynku na świeżym powietrzu. Dla dewelopera istotną kwestią była funkcjonalność mieszkań – zaprojektowano je w sposób ustawny, w celu zapewnienia jak największego komfortu. Dzięki takiemu rozwiązaniu przyszli lokatorzy w dowolny sposób zaaranżują wnętrze zgodnie ze swoimi potrzebami. Wyjątkową przestronność zapewnia także wysokość lokali od 2,71 – 2,74 m, co także pozytywnie wpłynie na ich oświetlenie. Ci, którzy marzą o widoku na dzielnicę będą mieli do dyspozycji mieszkania usytuowane na najwyższych kondygnacjach wraz z przestronnymi tarasami. Dla zmotoryzowanych przewidziano 127 miejsc postojowych w garażu podziemnym oraz 21 miejsc naziemnych. Termin realizacji inwestycji planowany jest na drugi kwartał 2020 roku.

Zobacz dostępne mieszkania na https://www.profbud.info/haven-house

Podobne posty